Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bez kategorii

Aplikacja do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi – co dzięki niej zyskasz?

Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi wspierane przez nowoczesne oprogramowanie niesie za sobą liczne korzyści. Jakie funkcje może zaoferować aplikacja do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi? Kiedy warto zdecydować się na jej wdrożenie?

Zarządzanie wynajmem nieruchomości komercyjnej.

Kluczem do czerpania wysokich zysków z posiadania nieruchomości komercyjnej jest umiejętne zarządzanie.

Zarządzanie nieruchomością komercyjną włącza między innymi prowadzenie ewidencji, planowanie i harmonogramowanie prac, nadzorowanie, przygotowywanie dokumentów, wykonywanie rozliczeń i fakturowanie, obsługę zdarzeń, na przykład awarii, komunikowanie się z klientami.

W przypadku, gdy z nieruchomości korzysta wielu najemców, zarządca musi zadbać o to, aby każdy z nich był należycie obsłużony i zadowolony ze współpracy.

Jak zarządzać nieruchomością komercyjną?

Proces jak zarządzanie najmem w parku handlowym, magazynie logistycznym czy w biurze obejmuje szeroką gamę czynności. Są one czasochłonne i wymagają dokładności, a przy ich prowadzeniu nietrudno o błędy.

Właśnie dlatego wielu zarządców decyduje się dzisiaj na program do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, który oferuje rozbudowane funkcjonalności wspierające codzienną pracę. 

Poprzez dedykowane oprogramowanie zarządzanie nieruchomościami staje się znacznie prostsze, a zaoszczędzony czas może być przeznaczony na pomnażanie posiadanego kapitału lub zasłużony wypoczynek.

Aplikacja do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi

Aplikacje umożliwiające zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi automatyzują czynności i usprawniają złożone i czasochłonne procesy. Gromadzą one dane i pozwalają na korzystanie z wielu funkcjonalności stworzonych specjalnie z myślą o zarządcach.

Można używać ich jako system do zarządzania nieruchomościami mix user, program do rozliczania najmu w obiektach handlowych, biurowych lub magazynowych, program zarządzania lokalami usługowymi na wynajem czy też jako program do wystawiania faktur dla najemców nieruchomości komercyjnej, a to tylko kilka możliwości. 

Oprogramowanie umożliwia przy tym kompleksowe zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi zarówno w jednej, jak i wielu lokalizacjach jednocześnie w przypadku dużego portfela nieruchomości.

Pozwalający na zarządzanie nieruchomościami program może działać wtedy nie tylko na komputerze stacjonarnym i laptopie, ale również na urządzeniu mobilnym – smartfonie, tablecie. Dzięki temu dostęp do jego funkcji i informacji jest możliwy w każdym miejscu i o każdej porze.

Ponadto program do obsługi wynajmu lokali w parku handlowym, magazynie, biurze i w innych nieruchomościach nie tylko może być używany przez zarządcę, ale również przez najemcę. Przeznaczona dla niego strefa daje łatwy dostęp do rozliczeń, faktur i umożliwia komunikację.

Dla kogo przeznaczone jest oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi?
Programy do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi mają wszechstronne zastosowanie.

Taki system obsługi najmu nieruchomości komercyjnych może być wykorzystywany przez wielu użytkowników, między innymi:
– Zarządców nieruchomości,
– Właścicieli nieruchomości,
– Deweloperów,
– Facility managerów,
– Asset managerów,
– Fundusze inwestycyjne.

Zastosowanie systemów do zarządzania nieruchomościami
Prowadzona przez oprogramowanie kompleksowa obsługa nieruchomości komercyjnych pozwala na zarządzanie różnymi rodzajami obiektów, w tym:

Zarządzanie parkami handlowymi

Można wykorzystywać je jako program do zarządzania najmem galerii handlowej czy program do rozliczania wynajmu retail parku.

Zarządzanie najmem w biurowcu

Zarządca może obsługiwać najem zarówno w małych biurach, jak i wielopiętrowych wieżowcach.

Zarządzanie najmem w magazynie logistycznym

System zarządzania najmem w parku logistycznym i magazynie usprawnia obsługę najemców powierzchni magazynowej.

Zarządzanie lokalami usługowymi

Program do zarządzania wynajmem lokali usługowych doskonale sprawdza się w obsłudze ich najemców w różnych obiektach.

Zarządzanie mieszkaniami
Jako aplikacja do zarządzania mieszkaniami ułatwia wynajem krótkoterminowy i długoterminowy lokali, między innymi mieszkań, apartamentów, prywatnych akademików.

Program do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi – funkcje
Do głównych funkcji oprogramowania tego typu zaliczane są:

Generowanie umów
Przygotowanie umowy z programem do zarządzania nieruchomości to dosłownie chwila. Oprogramowanie automatyzuje tworzenie umów według predefiniowanych lub niestandardowych parametrów.

Bezpieczne przechowywanie dokumentów
Aplikacja do zarządzania najmem nieruchomości komercyjnych może bezpiecznie przechowywać dokumenty w chmurze, dzięki czemu skutecznie chroni je przed utratą i pozwala na dostęp do nich w dowolnym miejscu.

Przygotowywanie rozliczeń
Program do rozliczania najmu w parku handlowym, biurze czy w magazynie wspiera prowadzenie rozliczeń mediów i kosztów eksploatacyjnych nieruchomości komercyjnych wraz z refakturowaniem najemców. Wszystkie kalkulacje program do rozliczania wynajmu przygotowuje automatycznie na podstawie wprowadzonych do niego danych.

Wystawianie faktur
Ta funkcjonalność powoduje, że nie jest już konieczna żadna dodatkowa aplikacja do wystawiania faktur dla najemców w parku handlowym oraz w innych obiektach komercyjnych. Generowanie faktur odbywa się automatycznie, także w przypadku niestandardowych umów.

Zgłaszanie i obsługa zdarzeń
Dzięki dedykowanym funkcjom program do administrowania nieruchomościami komercyjnymi umożliwia zgłaszanie oraz obsługiwanie zdarzeń, na przykład awarii i zleceń napraw. 

Komunikacja z najemcami
Zarządca i jego klienci powinni być w stałym kontakcie, dlatego oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami może być też wykorzystywane jako aplikacja do komunikacji z najemcami. Dzięki tej funkcjonalności można łatwo wysyłać i odbierać wiadomości, co usprawnia obsługę nieruchomości i klienta. 

Alarmy
Oprogramowanie pozwala na tworzenie alarmów – przypomnień. Mogą one dotyczyć między innymi terminów płatności, przeglądów nieruchomości, ubezpieczeń.

Tworzenie raportów
Oprogramowanie automatycznie generuje raporty na podstawie danych zawartych w bazie. Dzięki temu umożliwia sprawną kontrolę prowadzonych działań i trafne podejmowanie decyzji.

Integracje
Ponadto program do obsługi najmu w parku handlowym, biurze czy magazynie może być zintegrowany z innym oprogramowaniem, na przykład księgowym, co ułatwia przesył informacji.

Jakie zalety ma system zarządzania nieruchomościami komercyjnymi?
Zarządzanie najmem w biurowcu, galerii handlowej, magazynie poprzez program do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi związane jest z szeroką gamą korzyści. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:
– Oszczędność czasu,
– Zmniejszenie kosztów,
– Zredukowanie ryzyka błędów,
– Lepszy cash flow,
– Zwiększenie rentowności nieruchomości,
– Budowa profesjonalnego i pozytywnego wizerunku,
– Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa danych,
– Większe zadowolenie najemców.

Chcesz, aby obsługa wynajmu parku handlowego była jeszcze łatwiejsza? Zarządzasz magazynem, biurem albo lokalem usługowym? Oferujące pełną gamę funkcji wspierających zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi oprogramowanie to najlepsza odpowiedź na Twoje potrzeby!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Sticky Post

Temat pieniędzy od zawsze budzi duże emocje. I trudno się temu dziwić. Czy tego chcemy, czy nie, pieniądze odgrywają w naszym życiu bardzo ważną...

Inwestowanie w nieruchomości

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce należy do rozwiniętych, jednak ciągle posiada ogromny potencjał wzrostu. Jego dojrzałość polega zarówno na istniejącym dużym wolumenie powierzchni biurowych,...

Sticky Post

Sieciowy sklep spożywczy, przedszkole, apteka lub drogeria to najbardziej przystępna forma inwestowania w nieruchomości komercyjne. Dzięki takiej inwestycji można, przy stosunkowo niewielkich nakładach, uzyskać...

Inwestowanie w nieruchomości

Zakup dodatkowego mieszkania na wynajem jest postrzegany jako źródło dochodu pasywnego, dostępne nawet dla osób spłacających już jeden kredyt na swoje lokum. Inwestując wkład...